הטיפול לא עמד בסטנדרטים מקובלים
0

פורסם במקומון “כלבו” בתאריך 08.01.10 ע”י איריס לבן

art-2שתי תביעות בגין רשלנות רפואית נגד בית החולים רמב”ם: צעירה שנפטרה אחרי אשפוז בגלל דלקת שקדים ונער שנותח ברגל ונשאר נכה

הטיפול שקיבלה שני ברוקמן ברמב”ם לא עומד בסטנדרטים הרפואיים המקובלים”, קבע מנהל המחלקה למיקרוביולוגיה קלינית ומחלות זיהומיות במרכז הרפואי הדסה עין כרם פרופ’ אלון מוזס, בחוות דעת שצורפה לתביעת רשלנות רפואית שהוגשה נגד רמב”ם בבית המשפט המחוזי. את התביעה הגישו אדוארדו וביאטריס ברוקמן, הורי המאושפזת בת ה-25 שנפטרה ברמב”ם לפני כשנה.

בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו”ד אייל בן ישי, נטען שאצל ברוקמן אובחנה דלקת שקדים והיא אושפזה במחלקת אף אוזן גרון. בארבעת ימי האשפוז הראשונים, נטען, לא נבדקה ברוקמן על ידי רופא במחלקה למרות מצבה הירוד, וגם לא נעשו לה בדיקות שעליהן הומלץ בביקורי מומחים, למרות שלצוות הרפואי הי ממצאים שהצביעו בסבירות גבוהה על קיומו של זיהום חיידקי ועל אפשרות של אלח דם (מצב המחייב טיפול מיידי). “בעת אשפוזה התרחשה שרשרת של כשלים”, קבע ד”ר יובל זהר, לשעבר מנהל מחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי רבין, שגם חוות דעתו צורפה לתביעה.

דובר רמב”ם דוד רטנר: “לצערנו הרב שני ז”ל נפטרה בשל סיבוך נדיר של דלקת גרון חריפה. לא נוכל להתייחס לטענות הרפואיות על גבי העיתון מכיוון שאנו אמורים למסור את תשובתנו בבית המשפט”.

לכתבות נוספות >>