רשלנות רפואית בניתוחים היא תופעה שכיחה וקיימת במחוזותינו – אנשים רבים עוברים ניתוחים ופעולות כירורגיות מידי יום, חלקן פעולות כירורגיות פשוטו וחלקן פעולות כירורגיות מורכבות וקשות.

כירורגיה הינו שם כולל לטיפול באמצעות התערבות ניתוחית, כלומר טיפול ע”י פעולה פולשנית בגופו של מטופל. קיימים סוגי שונים של התערבויות ניתוחיות, ולמעשה בכל ענף רפואי קימות שיטות טיפול באמצעות התערבות כירורגית – ניתוחית.

כיום, אחת השיטות הכירורגיות המקובלות והשכיחות הינה הטיפול הלאפרוסקופי, שמשמעותו התערבות באמצעות ביצוע מספר חתכים מזעריים דרכם מוחדרים כלי הניתוח, כאשר הניתוח מבוקר באמצעות מצלמה. ההחלטה האם לבצע ניתוח כירורגי בשיטה הפתוחה או בשיטה הלאפרוסקופית נעשית ע”י הצוות המנתח, בהתבסס על מצבו של החולה, ואופן הטיפול הנדרש.

הסיכונים והסיבוכים האפשריים

בכל ניתוח, גם אם מדובר במקרה דחוף, על הרופאים המנתחים מוטלת חובה להסביר ולהציג למטופל את האפשרויות השונות להתערבות ניתוחית, תוך מתן הסבר בדבר היתרונות והחסרונות של כל שיטה. כל התערבות ניתוחית מלווה בסיכונים וסיבוכים אך לא כל נזק שנגרם במהלכה מהווה בהכרח רשלנות בניתוח.

יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם סיבוכים בניתוחים נגרמים כתוצאה מאי הפעלת שיקול דעת נכון ע”י הרופא המנתח וכתוצאה מהערכה טרום ניתוחית חלקית או שגויה. במידה ונגרם לך נזק כתוצאה מניתוח, באפשרותנו לבצע ההערכה, באמצעות עיון בחומר הרפואי וייעוץ מומחה מטעמנו. הערכה זו תאפשר לנו להעריך האם מקור הנזק שנגרם לך הינו בסיבוך כתוצאה מרשלנות בניתוח, ובהתאם האם הנך זכאי לפיצוי בגין נזק זה.

רשלנות בהרדמה

במרבית ההתערבויות הניתוחית נדרשת הרדמה של המטופל. ההרדמה הינה למעשה פעולה של אלחוש או חוסר הכרה, באמצעות מתן טיפול תרופתי.

ישנם מקרים שבהם יש צורך בהרדמה מקומית בלבד של האזור המנותח ולעתים יש צורך בהרדמה חלקית או מלאה.  שיטת ההרדמה נקבעת בהתאם לניתוח הנדרש ובהתאם למאפיינים של כל מטופל. ישנם מטופלים רבים, אשר בשל מחלות רקע אינם מתאימים להרדמה מלאה, כגון אנשים עם מחלות קשות, מחלות לבביות וכו’.

על הרופא המרדים מוטלת חובה לבדוק את המטופל ולהעריך את שיטת ההרדמה המתאימה לו ולניתוח וכן עליו לבצע ניטור במהלך כל ההתערבות הניתוחית. הערכה לא נכונה בשיטת הרדמה ו/או ניטור לא תקין במהלכה יכולים להוביל לנזקים קשים.

משרד עורכי הדין אייל בין ישי מתמחה בטיפול בתביעות בגין רשלנות רפואית בניתוחים שונים, הערכה לא נכונה של שיטת ההרדמה. ברשותנו צוות משפטי מיומן ומנוסה בתחום שיסייע לכם באופן המקצועי והאישי ביותר.