איכילוב התרשל: המדינה תפצה נפגע בלמעלה מ-2 מיליון ש'”ח
0

פורסם באתר Psakdin ב,תאריך 05.01.15

L_635560510689809312אדם שנפצע קשה בברכו כתוצאה מנפילה מסולם החל הליך ארוך שכלל ניתוחים ושיקום. בית המשפט קבע שרופאי איכילוב התרשלו בטיפול בו.

אדם שנפצע ברגלו בעקבות נפילה מסולם טופל בבית החולים איכילוב. לטענתו, במהלך אשפוז בבית החולים עבר מספר ניתוחים שהובילו לקיצור של 5 סנטימטרים ברגלו. בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את התביעה, ואת הטענה כי הטיפול בבית החולים היה רשלני ופסק לו פיצוי של כשני מליון ש”ח.

בית המשפט קבע, כי בית החולים התרשל, בין היתר בשל איחור של 4 ימים בביצוע ניתוח לטיפול בשבר בעצם הירך ובביצוע מספר ניתוחים מתקנים.

עוד קיבל בית המשפט את טענת התובע, אשר גובתה בחוות דעת רפואית, כי הרופאים בחרו בקיבוע שאינו מתאים לסוג השבר ולא אבחנו כי נגרם שבר נוסף במהלך הניתוח. מומחה מטעם התובע העריך שכתוצאה מהטיפול הלקוי נותרה לתובע נכות של 55%.

השופטת בלהה טולקובסקי קבעה, כי איכילוב התרשל כמעט לאורך כל הטיפול בתובע: בטיפול הראשוני בשבר, בבחירת הטכניקה הניתוחית, בביצוע המעקב לאחר הניתוח ובשחרורו לביתו מבלי לדעת שקיבוע השבר התפרק והוא זקוק לניתוח נוסף.

בהתאם, חויבה המדינה, הבעלים של בית החולים, לפצות את התובע שני מליון, בגין הפסדי השתכרות לעבר ולעתיד, הפסדי פנסיה, כאב וסבל, והוצאות רפואיות, ובתוספת שכר טרחת עורך דין.

לעיון בפסק הדין המלא – ת”א 52964-02-11 פלוני נ’ מדינת ישראל-משרד הבריאות (2014).