נער שקפץ בבריכה פצע קשה אשה בעמוד השדרה
0

פורסם ב”עיתון הצפון” 25.07.08 / מאת: רותם כבסה

האסון אירע לפני שבועיים בבריכה החיצונית של חוף גלי גליל בנהריה. האישה, בת 57, עדיין מאושפזת בבית חולים בנהריה ולפניה תקופת שיקום ממושכת בבית לוינשטיין.

art-6בת 57 נפצעה לפני כשבועיים בבריכה בחוף גלי גליל, מאושפזת במחלקת עמוד שדרה בבית חולים בנהריה וצפויה לעבור שיקום ממושך של כשנה וחצי בבית לוינשטיין.

הבריכה הקרה בחוף גלי גליל הייתה סגורה כשנתיים ונפתחה רק לפני כחודש לאחר שיפוץ בעלות של כ-3 מיליון שקל. מחיר הכניסה לחוף עשרה שקלים לתושבי העיר ו 15 שקלים לתושבי חוץ.

בשבת לפני שבועיים הגיעה ג’וסלין וקנין מחיפה כדי לבלות בבריכה ובחוף עם בתה ונכדותיה המתגוררות בנהריה. “הייתה פירמידה של אנשים, ואחד מהם נחת לי על הצוואר. זה קרה ברגע שנכנסתי לבריכה עם הנכדה שלי, איבדתי שיווי משקל, ונפלתי למים. שתי נערות שהיו לידי משכו אותי החוצה”.

הבת, ויוי לוק: “הבנות שלי צעקו לי סבתא טובעת, ומיד ניגשתי לראות מה קרה. אף אחד מהמצילים לא ראה את אימא נופלת, ורק לאחר שמשו אותה מהמים נתנו לה עזרה ראשונה. יש שלושה מצילים בבריכה, שהייתה עמוסה, ואף אחד לא שם לב לאירוע, אני לא מבינה למה לא מתריעים בפני נערים, שלא ישתוללו?”.

לוק מוסיפה, שלמרות שמסביב לבריכה יש שילוט שאומר כי הבריכה מצולמת במצלמות במעגל סגור, כשביקשו את הסרט נטען בפניהם שאין.

לדבריה מנכ”ל העירייה דני חמיאס לא ידע כלל על האירוע, הנהלת החוף לא עדכנה אותו, והוא כעס על כך וטען ששלושת המצילים יפוטרו.

המשפחה הגישה באותו שבוע תלונה במשטרה על חבלה ברשלנות, והשבוע הגיעו חוקרים לבית החולים לחקור את וקנין. מפקד משטרת נהריה סנ”צ בני אבליה:”נודע למשטרת נהריה המקרה באיחור, וכעת מנסים לאתר את הנער שקפץ. כמו כן נפתח תיק בגין גרימת חבלה ברשלנות”.

לשאלת “צפון 1” האם שוטר סיור אמור להיות בשטח מסר אבליה, כי העניין יישקל, אך אין זה מוגדר בחוק וציין, כי יש מערך חופים כדי למנוע השתוללות של טרקטורונים, בבריכות אין שוטרים. “אם תהיה דרישה יהיה שוטר בשכר”, אמר.

עיריית נהריה מסרה בתגובה: “מדובר בתאונה מצערת, וכך יש להתייחס לנושא. המצילים לא פוטרו, כי אם הושעו מיד לאחר המקרה. בתום הבדיקה הם חזרו לעבודתם. נמצא שהמצילים אינם אשמים במה שהתרחש, ותאונה כזו יכולה לקרות גם שהמצילים ערניים ומשגיחים היטב על קהל המתרחצים. תקן המצילים לבריכה כזו הוא שני מצילים, ואף על פי כך יש שם שלושה”.

מנהל החוף יוסי בנג’ו סירב להגיב.

לכתבות נוספות >>