הילדים שיחקו בבריכה וגוסלין הפכה משותקת
0

פורסם ב”ידיעות אחרונות” 18.07.08 / מאת אלי לוי

נהריה: ביקור קיצי בבריכת שחייה הסתיים בחבלות קשות

Image08ג’וסלין ועקנין שיחקה עם נכדותיה בבריכה בנהריה, אשר “מגדל אנושי” של ילדים התמוטט ואחד מהם פצע אותה קשות. כעת היא שוכבת ללא יכולת לזוז. עיריית נהריה בתגובה: “בריכה היא לא מוזיאון”.

ילדים משתוללים בבריכה עלולים לחוות סכנת חיים ממשית- כך למדה על בשרה ג’וסלין ועקנין, בת 57 מחיפה, שנפצעה קשה בעקבות השתובבות קיצית בנהריה.

לפני כשבוע וחצי הגיעה ועקנין עם שתי נכדותיה לבריכת השחייה “גלי גליל” בנהריה, ונכנסה עם הנכדות לתוך המים. מסביבה השתוללו עשרות ילדים, קפצו והשפריצו זה על זה מים. כמה מהם עלו אחד על השני ובנו “מגדל אנושי”, עד שאחד הילדים נפל ופגע בה בעוצמה רבה. ג’וסלין נפגעה קשות ומאז היא מאושפזת בבית החולים בנהריה עם חבלות רבות, כשהיא משותקת בחצי מגופה, אינה מסוגלת לשתות, לאכול או לעשות את צרכיה בכוחות עצמה. ועקנין, שמקובעת למיטה ונתמכת בצווארון מיוחד, נתמכת 24 שעות ביממה על ידי בני משפחתה שלא זזים ממיטתה. הליך ההחלמה צפוי להארך בין שנה וחצי לשנתיים.

“נכנסתי למים ואחד הילדים נפל עליי, ומיד הבנתי שאני משותקת”, סיפרה ועקנין. “ביקשתי מהמצילים שיעזרו לי אבל איש לא עזר, עד שילדה אחת שעברה שם עזרה לי. כואב לי שהילדים עוד משתוללים שם ועוד אנשים יכולים להיפצע כמוני”. ויוי לוק, בתה של ועקנין אמרה: “אמא הייתה האישה הכי בריאה וחזקה בעולם, רק חזרה מנופש, הגיעה אלינו ורצתה ליהנות עם הנכדים. עכשיו היא מפורקת”. לדבריה, המשפחה מתכננת לתבוע את עיריית נהריה, המפעילה את הבריכה. “שיבואו ויראו אותה, איך היא נראית בבית החולים. גם כשחזרתי למקום ראיתי איך עדיין משתוללים שם, גם אחרי מה שקרה לאמא שלי”.

המשפחה דרשה מהעירייה לפטר את המצילים במקום, וגם פנתה למשטרת נהריה. ראש עיריית נהריה ג’קי סבג מסר את תגובת העירייה באמצעות גובר העירייה רמי גוברניק: “ילדים הם לא דגים ובריכה היא לא מוזיאון. ילדים באים לבריכה להתרחץ ולשחק במים. עיריית נהריה בדקה ומצאה שתפקודם היה ללא דופי. מדובר בתאונה נדירה וכך צריך להתייחס לזה”.

לכתבות נוספות >>