35 אלף שקל פיצוי לקופאית על עמידה ממושכת
0

פורסם במוסף “כלכלה” של ידיעות אחרונות 10.04.07
מאת ליטל דוברוביצקי

art-10בהסכם פשרה בין הקופאית לבין רשת H&O, שאושר בבית המשפט, נקבע כי התביעה תידחה ורשת האופנה לא תודה באחריות כלשהי.

רשת האופנה H&O פיצתה ב- 35 אלף שקל קופאית שעבדה אצלה, וטענה כי נגרמו לה נזקים ברגליים כתוצאה מעמידה ממושכת.

כך עולה מהסדר הפשרה שהושג בין הצדדים. לפי ההסדר, שהגיע לידי “ידיעות אחרונות”, התביעה שהגישה הקופאית נגד הרשת תידחה, כאשר במקביל, הרשת לא הודתה באחריות כלשהי.

הקופאית, שעבדה ב-H&O במשך 7 שנים, תקבל פיצוי של 35 אלף שקל מהרשת ומחברת הביטוח. בהסכם הפשרה, שנחתם בינואר האחרון, מצוין כי עצם התשלום אינו מהווה הודאה של הרשת בכל חבות שהיא. בית משפט השלום בחיפה קבע בהתאם להודעת הצדדים כי התביעה נגד הרשת תידחה.

התובעת, בת 58, טענה בתביעה שהגישה, באמצעות עו”ד אייל בן ישי, כי במשך כל תקופת עבודתה ברשת נדרשה לבצע את עבודתה כשהיא עומדת על רגליה ולאורך כל שעות העבודה, תוך איסור מוחלט כביכול על ישיבה. לטענתה, העמידה הרצופה והממושכת הכבידה מאוד על רגליה וגרמה לה לכאבים בכפות הרגליים שהלכו והחריפו, עד לכדי פגיעה בלתי הפיכה ברגליה. את רשת H&O ייצג עו”ד עמוס ניר.

בפברואר האחרון אישרה הכנסת את חוק הזכויות לעבודה בישיבה, הידוע גם בשמו “חוק הקופאיות”. את החוק יזמו חברי הכנסת שלי יחימוביץ, גדעון סער, זבולון אורלב ומרינה סולודקין. בחוק נקבע, בין היתר, כי “מעביד יעמיד לרשות עובד במקום העבודה מושב לעבודה, ולא ימנע מעובד ישיבה במהלך העבודה, אלא אם כן הוכיח המעביד שביצועה הרגיל של העבודה אינו מאפשר ישיבה”.


לכתבות נוספות >>