תאונות תלמידים הינן עניין שבשגרה והן מתייחסות לכל פגיעה אשר נגרמה לתלמיד בין אם בגן הילדים או במסגרת הלימודית בבית הספר.

רבים אינם מודעים לכך כי ביטוח התלמידים לתאונות האישיות אשר בו מבטח המוסד החינוכי את התלמיד, מכסה את הפגיעות אשר עלולות להתרחש הן בתחום בית הספר או גן הילדים, והן פגיעות העלולות להיגרם מחוץ לשטח המוסד החינוכי, ואף לא במסגרת שעות הלימודים אלא במהלך כל היממה, לרבות ימי חופשה, שבתות וחגים.

במקרה של פגיעה ניתן להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח אולם במקרה בו התאונה נגרמה כתוצאה ממחדלים או רשלנות הרי שניתן להגיש את התביעה בנוסף גם כנגד משרד החינוך, בית הספר או גן הילדים, או כל הגורמים יחדיו, וכך גם כנגד כל גוף או גורם אשר ניתן להוכיח כי היו אחראים לרשלנות או למחדל אשר בגינם אירעה התאונה.

יש לזכור כי במקרה של פגיעה על התלמיד או על הוריו לדווח למוסד החינוכי על קרות התאונה מיד לאחר התרחשותה ולברר את פרטי חברת הביטוח אשר מבטחת את הקטין בביטוח תלמידים לתאונות אישיות. בעת קבלת הטיפול הרפואי יש לשמור את כל התיעוד והמסמכים הרפואיים הקשורים בתאונה וכמו כן לדאוג ולקבל אתת פרטיהם של כל מי שהיו עדים לתאונה. את התביעה הנזיקית מגישים לרוב הוריו של הקטין אשר הינם האפוטרופסים שלו וניתן להגישה עד 7 שנים מיום קרות התאונה. עם זאת לעתים תוגש התביעה בידי הנפגע עצמו אשר הפך לבגיר ומבקש כעת לתבוע את נזקיו, ובמקרה זה יוכל להגיש את התביעה עד הגיעו לגיל 25.

מה למעשה יכסה הביטוח?

בתביעה נזיקית כנגד הגורם האחראי לתאונה ניתן לתבוע פיצוי בגין כאב וסבל אשר נגרמו לנפגע, הוצאות רפואיות, אבדן כושר השתכרות של ההורים או אחד מהם בשל הצורך לטפל בנפגע, אובדן כושר השתכרות עתידית של הנפגע בהתאם לאחוזי הנכות שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה, הוצאות נסיעה ועזרת צד שלישי אשר בה יחושבו העלויות אשר נגרמו לנפגע בשל הצורך בסיוע, טיפול וסיעוד להם הוא נזקק כיום או יזדקק בעתיד בשל הפגיעה.

תביעות בגין תאונות תלמידים הינן נושא מורכב ובכדי להגדיל את הסיכוי לזכות במלוא הפיצוי אשר מגיע לכם או לילדכם, הרי שמומלץ לכם לפנות לקבלת סיוע משפטי מעורך דין מקצועי ומנוסה, אשר ילווה אתכם מקרות התאונה תוך היוועצות במומחים רפואיים מובילים וליווי הנפגע עד לסיום הטיפול בתביעתו ומיצוי כל זכויותיו.

משרד עורכי דין אייל בן ישי מתמחה ב-תאונות תלמידים, והינו בעל ניסיון מקצועי רב בהגשת תביעות ביטוח בגין תאונות תלמידים, נזיקין וייצוג המבוטח מול חברות הביטוח ובתי המשפט. שכר הטרחה אשר גובה המשרד משולם רק בתום הטיפול בתביעה, מתוך סכום הפיצוי שמשולם לנפגע.