תאונות עבודה הינן תאונות אשר מתרחשות במהלך העבודה ואשר במהלכן נפגע העובד תוך כדי ובעקבות עבודתו. גם תאונה אשר בה מעורב ונפגע העובד בדרכו אל העבודה או בשובו ממנה, נחשבת לתאונת עבודה. כמו כן עשויות מחלות שונות להיחשב למחלות מקצוע ולזכות בהכרה של תאונת עבודה, כך בין היתר גם מחלות אורתופדיות אשר עשויות להיגרם כתוצאה מהרמת משאות כבדים או ביצוע פעולות אשר גורמות נזק לעמוד השדרה ולמפרקים, או מחלות עור וריאות אשר עשויות להיגרם כתוצאה מחשיפה לחומרים מזיקים במהלך העבודה.

חשיבותו של עו”ד לתאונות עבודה

את התביעה רשאי הנפגע להגיש לביטוח הלאומי ובנוסף כנגד המעביד, חברת הביטוח של המעביד או שניהם גם יחד, וכך גם מול כל גורם אשר ניתן להוכיח כאחראי לתאונה, הן בשל מחדל או רשלנות. חשוב לפנות לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי מעו”ד תאונות עבודה מיד עם התרחשות המקרה, או מיד עם הגילוי בדבר הנזקים ו/או המחלות אותן ניתן יהיה להוכיח כתאונת עבודה, בכדי להגדיל את הסיכויים לזכות במלוא הפיצוי המגיע לכם ולממש את מלוא זכויותיכם.

יש לזכור כי לא כל אירוע אשר אירע במהלך העבודה יכול להיחשב כתאונת עבודה וכך למשל אם לקה העובד במהלך יום עבודתו בשבץ או בהתקף לב לא יוגדר האירוע כתאונת עבודה. עם זאת אם התרחש האירוע החריג תוך כדי או בסמוך לריב או לויכוח במהלך העבודה, הרי שניתן יהיה בנסיבות מסוימות ובליווי וייצוג נכון ומקצועי של עורך דין תאונות עבודה מנוסה, להוכיח כי האירוע לא היה מתרחש לולא הנסיבות המסוימות ולהכיר באירוע הלבבי כתאונת עבודה, שבצידה פיצוי כספי גבוה.

משרד עורכי דין אייל בן ישי הינו בעל ניסיון רב בליווי, ייעוץ וייצוג נפגעי תאונות עבודה, מול הגורמים השונים ובהם חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי וניהול ההליכים המשפטיים הנחוצים בבית המשפט. שכר הטרחה אשר גובה המשרד משולם רק בתום הטיפול בתביעה, מתוך סכום הפיצוי.