תאונות דרכים אשר מסתיימות בנזק לרכוש או לגוף הן חלק משגרת חיינו וכמעט כל אדם היה או יהיה מעורב בתאונה כלשהי במהלך חייו. לרוב במקרים אלו, בניגוד למקרים של תאונות עבודה למשל, נפגעים רבים אינם מודעים לזכויותיהם או שאינם יודעים כיצד לממש אותן ולא פעם גם מתקשים לחזור לשגרת עבודתם וחייהם וסובלים ממגבלות פיזיות קשות. דבר זה רק מגדיל את חוסר האונים וחוסר היכולת להתמודד מול הבירוקרטיה הקשורה במימוש זכויותיהם וקבלת הפיצוי הכספי.

חשיבותו של עו”ד הבקיא בתחום

בכל מקרה בו הייתם מעורבים בתאונת דרכים אשר גרמה לכם לנזקי גוף או נפש וכפועל יוצא לנזקים כספיים, מומלץ לכם לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ וטיפול של עורך דין תאונות דרכים אשר מתמצא ובקיא בתחום.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים כולל עקרונות והסדרים ייחודיים ורק איש מקצוע המתמחה בנישה ייחודית זו יידע לייעץ לכם נכונה ולהשיג עבורכם את מלוא הזכויות והתגמולים הכספיים המגיעים לכם, בין אם מחברות הביטוח ובין אם באמצעות הגשת תביעה לבית המשפט. כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים יכול להגיש תביעה נזקית בין אם היה  הנהג או רק נוסע ברכב, ובין אם כהולך רגל אשר נפגע בתאונה. במקרה בו מת הנפגע בתאונה, תוגש התביעה על ידי עו”ד תאונות דרכים באמצעות יורשיו של הנפגע.

חשוב לדעת

יש לזכור כי לתיעוד הרפואי ישנו ערך מכריע בניהול התיק המשפטי ולכן אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים עליכם לשמור כל מסמך או תיעוד מגורמים רפואיים אשר אבחנו אתכם, או העניקו לכם טיפול, וכל קבלה בגין הוצאות רפואיות או אחרות אשר קשורות בתאונה, בין אם מדובר בעזרה וסיעוד מיום המקרה, ובין אם בהפסדי השתכרות בשל היעדרות מהעבודה, הוצאות נסיעה הכרחיות באמצעי תחבורה כמו אמבולנס או מוניות, טיפולים רפואיים נחוצים וכדומה.

לאיסוף ההוכחות ולתיעוד הרפואי ישנם ערך רב ומכריע בניהול תיק התביעה שלכם, ובהשגת הפיצוי הכספי אשר מגיע לכם. הפיצוי ייפסק תוך התחשבות בהפסדי השכר בעבר ובעתיד, באמצעים שנדרשים לכם בשל המגבלות שנגרמו לכם בשל התאונה, כמו סיוע ועזרה סיעודית לזמן מוגבל או לצמיתות, הכאב והסבל שנגרמו לכם ועוד.

משרד עו”ד אייל בן ישי, על שני סניפיו בחיפה ובתל אביב, מתמחה בתאונות דרכים ובעל ניסיון מקצועי רב בהגשת תביעות וייצוג הנפגע מול הגורמים השונים ובתי המשפט. שכר הטרחה אשר גובה המשרד משולם רק בתום הטיפול בתביעה, מתוך סכום הפיצוי אשר ישולם לנפגע.